Így módosítanánk a Lakásrendeletet az állami kisajátítás visszavonása esetén

Egyeztetés kezdete: 2026. június 3.
Egyeztetés vége: 2026. június 15.
További információ:
Kapcsolat:
A Józsefvárosi Önkormányzat a Lakásrendelet módosítását tervezi 2026 júniusában.
A módosítás apropója a 2026. június 2-án benyújtott állami kisajátítás visszavonásáról szóló törvényjavaslat. Erről bővebben itt olvashat: https://www.parlament.hu/irom43/00122/00122.pdf
Az Önkormányzat elkötelezett, hogy az állami kisajátítás visszavonása esetén is folytassa az érintett házak kiürítését. A Lakásrendelet módosítás célja, hogy az Önkormányzat az állami kisajátítással érintett épületek lakóinak elhelyezését a kisajátítás visszavonása esetén is egységes szabályok alapján tudja folytatni. Ezt úgy fogjuk tudni biztosítani, ha általános szabállyá válnak a kisajátításban érintett lakók elhelyezésére vonatkozó jelenlegi külön szabályok. A rendelet csak a kisajátítás visszavonása esetén lép életbe.
Az Önkormányzat rendelettervezetének véleményezésére 2026. június 15-ig van lehetőség írásban.
A módosítás részleteiről itt olvashat: https://jozsefvaros.hu/go/lakasrendelet_modositas_2026nyar
Az érintett házak állami tulajdonba kerülésének jelenlegi határideje 2026. június 30. Eddig az időpontig kell az Országgyűlésnek döntést hoznia az állam további szerepéről. A fejleményekről lakossági fórumon fogjuk tájékoztatni az érintett lakóközösségeket még a nyár folyamán, ahol kérdéseit személyesen is felteheti.
A fórum időpontjáról az Önkormányzat felületein, a házakba kihelyezett plakáton és a kisajátított házakban élőknek szóló hírlevélben adunk majd tájékoztatást.