– javítana a kerület megitélésén. – turistákat hozna a helyi üzleteknek – Felhívná a figyelmet a kerület értékeire
Az utcatáblákon vagy alatta legyen jelölve egy túraútvonal józsefvárosban amit végigjárva a turista megnézhet minden kerületi nevezetességet, sőt informálódhat a kevésbé felkapott érdekességekről is.
Kapcsolódó projekt:
“Edukáció utcatáblákkal “A tanító közlekedés””
A fenti projektben is leírt megoldás, hogy az utcatáblákon QR-kódok is helyet kapjanak, valamint egy weblap és aplikáció segítségével betölthetőek legyenek információk az adott utcáról és ott lévő nevezetességekről.
Ezt egészíti ki a turistáknak szánt túraterv és akár audio és videoguide az aplikációban, és valamilyen irányjelölés az utcatáblákon vagy alatta.
Például a túraútvonalon lévő utcatáblák lehetnek más színűek, keretűek, stb.
Fenntarthatóság
– Fontos a fenntarthatóság így (ha nincs még ilyen) valakiknek a kezébe adnám a karbantartást és ellenőrzést, melyről időközönként jelentést kell adni.
– A táblák weboldalán megjelenített reklám bevételét vissza lehetne fordítani a táblázásra.
– Bizonyos táblákat, útvonalakat finanszírozhatnának magánemberek vagy cégek is akik a weboldalon megjelenhetnek.
Amennyiben az utcatáblacsere projekt megtörténik azzal nincs e miatt többletköltség. Ellenkező esetben matricákkal is megoldható lenne a dolog aminek kicsi a bekerülése. A Weboldal, az aplikáció elkészítése kerülne pénzbe, és a szervezési munka. Az információk begyüjtése, szerkesztése is pénzbe kerülhet, de gyanítom, nagyon sok kész anyag van már hozzá. Jó esetben az egész visszajöhet reklámbevételből, így a működést leginkább megelőlegezni szükséges, főképp a szervezés tekintetében.