A Fecske utca jelenleg egy poros, nyílegyenes, fák nélküli szakasz, amit az átmenő forgalom kihasznál a Rákóczi út felé. Nyáron a beton és a régi, felújításra szoruló házak miatt súlyos hősziget-hatás alakul ki, amit csak fokoz a forgalom és a homlokzatokról felszálló por. Ez az ötlet ennek az állapotnak vetne véget: az utca József utca és Déri Miksa utca közötti szakaszán elegendő helyet kellene kialakítani árnyékot adó fák, lehetőség szerint cseresznyefák ültetésére. Ezek nemcsak csökkentenék a hőterhelést és fognák fel a port, hanem virágzáskor esztétikailag is emelnék az utcaképet. A Fecske utca így a Csarnok negyed „cseresznyés utcájává” válhatna – egy olyan hellyé, ahová öröm hazatérni, és amit jó végigsétálni.
A Fecske utca jelenleg egy szűk, nyílegyenes szakasz, amit az átmenő forgalom kihasznál. Az utca poros, zöldfelület nélküli, nyáron extrém módon felmelegszik – klasszikus hősziget alakul ki. Az árnyék hiánya, a forgalom és az omladozó házfalak által keltett por súlyosan rontja az ott lakók életminőségét. A fák ültetése egyszerre csökkentené a hőterhelést, a por mennyiségét, javítaná a levegőt és az utcaképet is.
Szükség lenne fák telepítésére alkalmas ültetőhelyek kialakítására úgy, hogy a parkolóhelyek se vesszenek el. Első körben a József utca és Déri Miksa utca közötti szakaszon lehetne elindítani a fásítást. Cseresznyefákat javaslok, mert árnyékot adnak, port fognak fel, és virágzáskor látványosak – egy esztétikai élményt adnának az utcának.
A helyiek bevonása közösségi ötletelés és faültetési alkalmak formájában történhetne, a tavaszi virágzás idején pedig egy kis helyi ünnepet is lehetne szervezni – egy tavaszváró, közösségépítő eseményt, ami idővel hagyománnyá válhat a Csarnok negyedben.
A munkacsoport az ötletet annak tükrében vizsgálja, hogy a fásítás szerepel a képviselők által most jóváhagyott tervezési csomagban, ezért az ötlet a részvételi költségvetéstől függetlenül is megvalósulhat bizonyos eséllyel a jövőben.